gucluhosting
Emlakkobi

Metin Yazarlığı kategorisinde 75 satıcı ve 81 ilan sizleri bekliyor

Filtrele


Metin Yazarlığı


Metin Yazarlığı

İnternetin içeriğe ihtiyacı hiçbir zaman bitmez. Varlığını devam ettirebilmek için tüm web sitelerinin yazılı özgün içeriği olmalıdır ve Google için bunun sürekli olması gerekir. Metin yazarı tanım olarak mevcut konu hakkında benzersiz içerikler oluşturan kişilere verilen addır. Metin yazarlığı son 4 yıl içinde hızla gelişerek büyük bir sektör haline geldi.

‘’Hızlı Bul güven odağında alıcı ve satıcıları bir araya getirerek güvenli makale alım satım hizmetini vermekten onur duyar!’’

Metin yazarlığı farklı türlere göre değişir. Bilgi odaklı metinler ile Google uyumlu yazılar arasında farklılıklar olabilir. Bu konuda merkeze SEO yani, Search Engine Optimization alınabilir. Buradan çıkacak sonuç ise SEO Metin yazarlığı olacaktır. Bu metni almak isteyen satıcılar için ise arama kelimesi ‘’SEO uyumlu makale’’ olur.

metin yazarlığı

SEO Uyumlu Makale Nasıl Yazılır?

SEO uyumlu içerikten bahsetmeden önce SEO hakkında bilgi verelim. Tüm dünya çapında neredeyse tekeli elinde bulunduran Google arama motoru milyarlarca ziyaret alır. Bu platformda ilk sayfada 10 sonuç çıkar ve bu 10 sonuçtan birinde sitenizin olması size organik hit kazandıracaktır. Doğal olarak Google tarafından sitenize ziyaretçi yollanmasını istiyorsanız SEO uyumlu makaleler ile sitenizi destekliyor olmanız şarttır. Google için makalenin kalitesi ve uzunluğu son güncellemeler ile değişmiştir.

Peki, makaleniz Google tarafından nasıl dikkat çeker?

 • Hedeflediğiniz kelimede rakiplerinizin içeriklerinin kaç kelime olduğunu inceleyin. İlk 10 sonuçta çıkan sitelerde yer alan makalelerin çoğunlukla 2.000 kelime ve üzeri olduğu bir tesadüf değildir. Bilgi dolu ve kullanıcı odaklı içerikler uzundur. Bu yüzden 300 kelime bandındaki yazılar ile çok da güçlü bir giriş yapacağınızı düşünmeyin. İlk dikkat çekeceğiniz nokta o konuda yazılmış uzun makaleler olacaktır.
 • İçeriklerde kullandığınız alt başlıklar bire bir arama sonuçlarında etkili olur. Ana konunuzun alt semantik kelimelerini alt başlık yaparsanız bu kelimeler direkt olarak arama sonuçlarında çıkmanızı sağlar.
 • Hedef kitlenize uygun içerik hazırlamak rakiplerinizden ayrılmak için önemli bir nüanstır. Ayakkabı tanıtımı mı yapıyorsunuz? Yoksa ayakkabı satıcısı mısınız? Bunu iyi belirlemeniz gerekir.
 • Hedef kelimeniz içerikte yüzde 2 oranında geçmelidir. Tüm dünyada bu oran yüzde 2 ile 3 arasında değişiyor olsa bile denemeler sonucunda belirlenen oran yüzde 2’dir.
 • Makalenizin giriş kısmında mutlaka içeriğe dair bilgiler yer almalıdır. Makalede okuyucu hangi bilgileri alacak bunu açıkça belirtmeniz gereklidir.

SEO uyumlu içerikte ansiklopedik bilgi yer almalıdır. Tamamen özgün ve 10 üzeri kaynaktan yararlanılmış, yazarın kendine özgü tarzının yansıtıldığı makalelere eklenen semantik kelimeler ile istediğinizi elde edebilirsiniz. Unutmayın iyi bir makale yetmez! Bu içeriğin siteye girilirken profesyonel olarak yayınlanması lazımdır. Tüm SEO kurallarına uygun, özgün resimler ve uygun meta başlıkları Google için son derece önemlidir.

Özgün İçerik Nedir? Nasıl Yazılır?

Tamamen yanlış bilinen bir durumdur. Kelimelerin yerlerini değiştirerek belli kopya kontrol sistemlerini kandırmak üzerine yazılan içeriklere özgün içerik denilmez. %100 özgün içerikte makale içinden bir cümlenin Google üzerinde aratılması, Google’ın ‘’sonuç bulunamadı’’ demesi gerekir. Eğer yazar spinleme yapmışsa Google sonuçlarda size bunu gösterecek ve hangi siteden spin yapıldığını anlamanıza yardımcı olacaktır. Mevcut bilgileri okumadan cümle cümle benzer anlamlarda yazmak özgün makale değildir. Özgün makale yazarın 10 üzeri kaynaktan bilgi toplaması, bunları okuması ve anladıklarını tamamen farklı bir tarzda yeniden yazmasıdır.

 • Konunun belirlenmesi
 • Konu hakkında tüm güvenilir verilerin toparlanması (bu konu oldukça hassastır internetin dipsiz bir kuyu olduğunu unutmamalı ve güvenilmez sitelerde yer alan bilgileri kaynak olarak kullanmamalısınız)
 • Toplanan verilerin tek tek okunması
 • Yazarın anladıklarını kendi tarzına uygun şekilde yazıya dökmesi

Bu aşamalar neticesinde yazınız %100 özgün olacaktır. Ama bunu yapabilen herkes metin yazarı değildir. Aynı zamanda tüm imla kurallarına ve Türkçeye tamamen hâkim olmalı, kelime haznesi geniş ve yaratıcı olmalıdır.

içerik yazarı

Profesyonel İçerik Yazarı

Her alanda işini en üst kalitede yapanların olduğunu unutmayın. Profesyonel içerik yazarları sizin vereceğiniz bilgiler üzerinden hedeflediklerinizi ortaya çıkararak harika işler ortaya koyabilir. Kullanıcıların sıkılmadan okuyacağı içerikleri yaratma konusunda uzmandırlar. Tüm verilere hâkim ve son derece bilgilerdir. İçeriklere rasyonel kelimeler dahil ederek ahenkli bir yapıda sitede kalma sürenizi arttırma üzerine yeteneklere sahiplerdir.

 • İstatistik verilere göre bir kişinin dikkat süresi 8,25 saniye olarak belirlenmiştir.
 • Bu süre içinde yazınızın dikkat çekmesi ve okunmaya değer olması gereklidir.
 • Google güncellemeleri profesyonel yazarlar tarafından takip edilir ve buna uygun taslaklar hazırlanarak müşterilerin sitelerinin başarısı arttırılır.
 • Uzman yazarlar, SEO konusunda da son derece bilgililerdir. Yalın bir yazı yerine SEO uyumlu makaleler ve semantik oluşumlar ile yazıyı tamamlarlar. Bu yüzden farklı fiyatlar dahilinde hizmet sunarlar.

Dikkat Çekici Başlıklar!

Müşterilerin, ziyaretçilerin dikkatini çeken en temel unsur içeriğinizin başlığıdır. Sıradan bir anahtar kelimenin başlık olması dikkat çekmeyecektir. Ama rakamlarla öznelleştirilmiş ve tamamen özgün olan merak uyandıran bir başlık size başarıyı getirir. Başlıklarınızda ilginç sıfatlar kullanabilir ve maddeli olarak bilgiyi parça parça verebilirsiniz.

Mont Modelleri ile Sıra dışı Minimal Tasarıma Sahip 12 Farklı Mont Modeli başlığı arasında seçim yapmanız gerekse hangisini merak ederdiniz? Doğru cevap! 2. Başlıkta yazılmış içeriği tercih ederdiniz ve o siteye giriş sağlardınız. İşte rakibinizden bir adım önde olmak tam olarak budur!

Orijinal Başlık; Ziyaretçi Oranınızı Arttırın!

Yapılan çalışmalara göre başlıklara dik çubuk veya kısa çizgi eklemek tıklama oranlarını yüzde 9 oranında arttırıyor. Başlığınız orijinal olması Google’da bu başlığın ‘’sonuç bulunamadı’’ olarak çıkması demektir. O yüzden iyi bir araştırma ile orijinal başlığı bulup buna uygun içerik hazırlamak profesyonellerin yaptığı seçimlerin başında gelir. Metaların 62 karakteri geçmemesi gerektiğini unutmayın.

Freelance Metin Yazarlığı

Kariyer olarak harika bir seçimdir. Tüm gün evde çalışabilir, çok fazla tatil yapabilir ve minik kahve molaları verebilirsiniz. Kendi patronunuz olarak çalışma süreniz tamamen sizin elinizdedir. Tabi dezavantajları da oldukça fazladır. Sürekli metin yazmak sizi köreltebilir. Bunun için bol kitap okumak ve yeni gelişmeleri takip etmek gerekir. Freelance metin yazarı olmak istiyorsanız bunun nedenleri şunlar olabilir;

 • Evde para kazanmanın harika bir yoludur.
 • Hiçbir yatırım gerektirmeden hızlı bir şekilde işe başlayabilirsiniz.
 • Herhangi bir eğitim şartı gerektirmez.
 • Kaliteli hizmet vermeniz durumda iyi gelir elde etmeniz mümkündür.

Hızlı Bul olarak bu kariyerde ilerlemeye karar veren yazarlara satıcılar ile iletişim kurmaları adına olanak sağlıyoruz!

Freelance metin yazarlarına büyüyen ve her gün gelişen bu sektörde hala bol miktarda yer olması, işi oldukça değerli kılıyor. Metin yazarlığının dünya çapında 2,3 trilyon dolarlık bir endüstri olması işin her aşamada gelişmesi ve değişmesini ön görüyor. Daha iyisi ve daha kalitelisi!

Binlerce içerik bulunan, Hazır makale kategorisini ziyaret ederek, size uygun makaleleri hemen satın alabilirsiniz.

İçerik Yazarlığı Nedir?

İçerik yazarlığıreklam, web site, e-posta, katalog ve haber gibi metinleri yazma sürecidir. Amaç tamamen okuyucuyu harekete geçirmek, ürün ve hizmeti satın almak, üye olmasını sağlamak ve etkileşimde bulunmasını amaçlamaya dayanır. Burada özgünlük her daim ön plandadır. Farklı görüşler ve benzersiz sunum ziyaretçi için seçme kotasını tetikler.

İçerik yazmak mevcut metni değiştirmek değildir. Günümüzde yüzde 90’lık kısım içerik yazarlığını mevcut metinleri değiştirme olarak tanımlıyor. Bu tamamen hatadır. Birbirini taklit eden siteler yaratmak rekabet yaratmayacaktır. 100 tane kahverengi güvercin arasında bir tane beyaz güvercinin dikkat çekmesi gibi içeriğinizde bu ölçüde benzersiz olması şarttır.

Makalenin Kalitesini Analiz Etme Süreci

Bu süreç sitenizin spama düşmemesi için hayati önem taşır. Alıcı ile anlaşıp içerikleri yazdırdınız ve teslim aldınız. Bu süreçten sonra yapmanız gerekenler;

 • Dünya çapında kabul görmüş olan Copyscapes ve Small SEO Tools araçlarını edinin. Sürekli makale alan biriyseniz ücretli üyelikleri tercih etmeniz yararınıza olacaktır. Makalenizi bu araçlara yapıştırın ve kopya kontrolü yapın. Eğer içerikte kopya var ise sistem size bunu cümlesine ve kaynağına kadar gösterecektir.
 • İçeriğin başında, ortasında ve sonundan alacağınız cümleleri Google’da aratın. Eğer makale mevcut kaynak değiştirilerek yazıldıysa bunu çıkan sonuçlarda görebilirsiniz.
 • Anahtar kelimelerin bağlanması son derece önemlidir. Makaleyi bir robot mu yazdı yoksa insan mı? Google artık bunu analiz edebiliyor. Anahtar kelimeler cümle içinde iyi yerleştirilmediyse makaleniz SPAM olarak işaretlenebilir. Anlamsız cümleler ve bağlaçlar var ise bunu sorgulayın.

İçerik Hizmeti Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Büyük bir sektörde büyük bir rekabet olması olasıdır. İçerik hizmeti veren onlarca firma ve binlerce tekil şahıs bulunur. Profillerinde yer alan satış rakamları, yapılan yorumlar ve teslimat hızı sizin için ayırt edici özelliklerin başında gelmelidir. Ayrıca mesajlaştığınızda size verilen cevaplardan da kaliteyi anlamanız mümkündür.

 • Mutlaka örnek makale talebinde bulunun.
 • Size vereceği referanslara gerçekten sahip olup olmadıklarını sorgulayın. Bu konuda emin olun.
 • Örnek makale kalitesinin diğer içeriklerde aynı şekilde olacağının sözünü alın. Çoğu yazar örnek içeriğe titizlenir ve çok uzun zaman harcayarak en iyisini yapar. Ama işi aldıktan sonraki içeriklerde aynı kaliteyi asla koruyamaz. Bu aşamada söz almanız mağdur olmamanız açısından son derece önemlidir.
 • Teslimat hızı ve müşteri desteği önemlidir. İlgili bir satıcı her türlü olası sorunun üstesinden gelebilmeli ve sizi zor durumda bırakmamalıdır.
 • Alıcının hatalarını ona söylemekten çekinmeyin. Bu hataların söylenmemesi ileride başka satıcılarında zarar görmesini sağlayabilir.
 • Mutlaka içeriklerin kontrolünü dünya çapında güvenilir olan kopya kontrol araçlarında test edin.

İçerik satın alma işlemlerinde yukarıda bahsettiğimiz işlemleri mutlaka uygulayın. Bu, siteniz için önemli bir yatırım olacaktır. Ücret karşılığında en iyi hizmeti almak hakkınız. Bunu sonuna kadar zorlayın.

makale yazarı

Makale Yazarı Olmak İçin Hangi Niteliklere İhtiyacınız Var?

Sıfır! Evet, yanlış okumadınız sıfır! Liseyi bile bitiremeyen çok başarılı makale yazarları var. Bazı metin yazarlığı ev hanımı ve bir anne, bazıları sadece 18 yaşında, bazıları hali hazırda okuyan üniversite öğrencileri. İhtiyacınız olan tek şey yazıya olan ilginiz! Özgün içerik yazma beceriniz ve çok yüksek derece kelime haznesi!

Makale Fiyatları Neye Göre Belirleniyor?

Makale fiyatları içeriğin kalitesine göre belirlenir. Kurumsal bir firma ile çalışıyorsanız profesyonel hizmet alırsınız ve fiyat kalite dengesi buna göre artar. Freelance bir yazar ise size uygun fiyatlar verebilir ama yüksek adet alıma ihtiyacınız var ise çalışmanız gereken büyük bir yazar ekibidir. İçerik size ulaşana kadar birçok farklı aşamadan geçiyorsa üst kalite sınıfına girer ve fiyatı buna göre artar. Fiyatı belirleyen içeriğin kalitesidir. Belli birkaç satıcıdan içerik alarak kendiniz kalite testi yapabilirsiniz.

İçerik / Makale Çeşitleri

Metinlerin farklı amaçlarda kullanılması gerektiği durumlarda değişik taslaklar kullanılır. Yazının kullanılacağı platforma göre çeşitliliği önemlidir. Reklam metinleri, blog içerikleri, hizmet metinleri gibi farklı çeşitler bulunur. Bunlara detaylı olarak göz atacak olursak;

Viral İçerik; Genel olarak maddeli içeriklere verilen addır. Rakamsal olarak alt başlıklar ile ana konunun içine girilir ve detaylı olarak sunum yapılır. Her madde için bir resim kullanılır. Yüzde elli yazı yüzde elli görsel odaklı yazıdır. Dünyanın en iyi 30 filmi, En çok izlenen 11 dizi başlıkları bu içerik çeşidi için örnek olarak verilebilir. Ayrıca Viral Video içeriği de son zamanlarda oldukça popülerdir. Resim ve parça videolarla desteklenen sunumda küçük bilgiler sıralı olarak yazılır. Bu yazılar aynı zamanda videoyu sunan kişinin de sözleri olacaktır.

Blog İçeriği; Tamamen bilgi odaklı 1. Ağızdan yazılan içeriklerdir. Yazar kendi düşüncelerini bu metinde işler ve genel bilgiler verir. Temsil edilen şirket, kurum veya proje hakkında yönlendirmeler olur. Bahsedilen bir ürün ise bu ürün detaylı olarak incelenir ve sonunda ise firmaya yönlendirme yapılarak ürünün satışı amaçlanır.

Sayfa İçeriği; Kurumsal olarak sunulan hizmeti detaylandırarak anlatan ve müşterilerin etkileşime geçmesini amaçlayan içerik türüdür. Son derece profesyonel ve çalıntı olmayan metinler olmalıdır. Kopya ve çalıntı içerikler kullanarak müşterilerinizi kandırmak istemezsiniz.

Kategori Yazısı; O bölümde sunulan ürün ve hizmetin tanımının yapıldığı yazılardır. Net olarak bilgiler verilmeli ve alıcıya ürün hizmet hakkında her türlü veri sunulmalıdır. Google tarafından ciddiye alınan bölümdür. Her sitenin mutlaka kategori yazıları olmalı ve iyi bir kategori SEO’su yapılmalıdır. Kategoride meta başlığı Google’ın indekste göreceği ilk kısımdır. Bu nedenle anahtar kelime kullanımının hassas bir şekilde yapılması gereklidir.

Haber İçeriği; Son derece heyecanlı ve akıcı bir dil kullanılmalıdır. Abartı cümleler ile ana konu yazı sonuna saklanır ve okuyucunun metni sonuna kadar okuması hedeflenir.

Reklam Metni; Sloganlı ürün ve hizmeti pazarlama odaklı övgü dolu yazılardır. Kesinlikle ben dili kullanılır ve güven temalıdır. Kısa ve net olmalı istenilen bilgi uzatmadan verilmelidir. TV, Reklam, Radyo gibi yerlerde kullanılır.

Hızlı Bul Ne Vaat Ediyor?

Misyonumuz güvenilir bir platform olarak çağın getirilerine ayak uydurmak! Güvenli alışveriş ortamı sağlayarak yalın bilgilendirmeler ile alıcı satıcı arasında bağ kurmaktır. Metin yazarları tarafından sağlanan içerik hizmetini satıcılara ulaştırmak, güvenli ödeme sistemi ile iki tarafından hakkını korumak nihai amacımızdır. Satıcı alıcıdan hizmet alarak ödemesini yapar. Yapılan ödeme Hızlı Bul havuzuna gider. Satıcı işlemleri tamamlayıp satıcıya teslimat yaptığında onay istemesi halinde satıcıya bildirim gider. Eğer her şey yolundaysa satıcı memnunsa onay verir ve havuzdaki para satıcının hesabına yatırılır. En kaliteli hizmeti vermek için gece gündüz çalışıyor ve gelişiyoruz!

makale satın alma

Makale Alım- Satım Gizlilik

Bu kategoride yer alan satıcılar tüm iletişimlerinden kendileri sorumludur. Alıcılara karşı yapılan herhangi bir kötü girişimde Hızlı Bul destek ekibi müdahil olarak sorunun çözülmesi ve hatalı tarafın belirlenerek haklı tarafın hakkının savunulması sağlanır. Alıcı ve satıcı arasında yapılan sesli görüşmeler kayıt altına alınarak gizlilik verilerimizin güvenliği sağlanır. Bu nedenle satıcılar firma, kurum ve marka bilgisini satıcılar ile paylaşamaz. Teslim taslaklarında marka logosu, iletişim bilgisi vermek yasaktır.

9 Taksit

Ödemelerinizi 12 taksit ile yapabilir veya tahsil edebilirsiniz.

İletişim

+90 850 885 1522

Mesaj Gönder