gucluhosting
Emlakkobi

Editörlük Paketleri kategorisinde 12 satıcı ve 13 ilan sizleri bekliyor

Editörlük Paketleri

editörlük paketleri

İnternet sitelerinin ziyaretçi sayılarını arttırmak, iyi bir SEO stratejisi geliştirmek için en önemli ihtiyacı kaliteli ve güncel içeriktir. Eğer sitenizle ilgilenecek ve her gün içerik girerek, makale yazarak onu güncel tutacak bir editör arıyorsanız, Hizlibul’daki editörlük paketleri mutlaka inceleyin. Uygun fiyatlı editörlük paketleri ile günlük, aylık, haftalık ve uzun vadeli editörlük hizmeti sunan kişilere çok hızlı şekilde ulaşabilirsiniz.

Editör arıyorum diyenler için alanında deneyimli ve finans, borsa, sağlık, kültür, haber, tarih, edebiyat, güncel haber gibi konulara vakıf, başarılı editörler her gün farklı ilanlar açmaktadır. İlan açıklamasını okuyarak, fiyatlara da göz atıp editörlük paketleri konusunda da bilgi edinerek kolay bir şekilde aradığınız editörü bulabilirsiniz. Editörlerin geçmişte yaptığı işler, referansları da konularında yer almaktadır. İçerik yazdırma ya da hazır makale satışlarına göre editörlük hizmeti, birim makale ücretini düşürdüğünden en hesaplı yöntemdir.

Editörlük

Web sitesine sahip olmak, küçük işletmeleri tanıtmanın ve daha fazla müşteriye ulaşmanın harika bir yoludur. Dahası firmanızın duruşunu net bir şekilde ifade edebilir, sattığınız ürün ya da verdiğiniz hizmetin anlaşılmasını sağlayabilirsiniz.

Hızlı Bul olarak, firmanız ya da kişisel web siteniz için editörlük hizmeti almadan önce aşağıdaki bilgiler ışığında doğru editörü seçmenize yardımcı olmak istedik.

Editör Ne Demek?

Editör ne demek; Editör içerik yayınlama ihtiyaçlarını gideren, denetleyen ve müşterilerin ya da okuyucuların sizi daha iyi tanımasana olanak sağlayan kişidir. İlgi çekici içerikleri geliştirmek görevidir. Ancak Seo uyumlu içerikleri de yayınlaması gerekir.

Birincil görevi, içerik stratejisi oluşturma, yazıları okuma ve düzeltme, okuyucu verilerini analiz etmedir.

Editörlük Ne Demek?

Editörlük ne demek; Zaten var olan bir içeriğin sitenizde yayınlanmasıdır. Bunun çok çeşitli incelikleri vardır. Editörlük hizmeti veren kişi bu unvanın üstesinden gelmek için mükemmel bir zevke sahip olmalıdır. Editörlük sadece sitenizde yayın yapılması değildir.

Sorumluluklar:

 • Yazar ekibini denetleme, freelance çalışanların koordinasyonu.
 • Yazım, dilbilgisi ve söz dizilimi hatalarını düzeltme.
 • İçeriğin müşterinin ya da şirketin gereksinimlerini karşıladığından emin olma.
 • Şirketin stilini içselleştirip, ilkelere göre hareket etme.
 • Mevcut içeriği düzenleme, güncelleme hatta geliştirme.
 • İçeriği ve bilgileri doğrulama.
 • Kullanıcı dostu içerik sağlamak için yazının bilgi verdiğine ikna olma.
 • İş yükünü son tarihe ertelememe, zamanında içerikleri yayınlama.
 • Verileri analiz edebilme yeteneğine sahip olma.
 • Okuyucunun hareketlerini takip etme.
 • SEO konusunda en az %20 oranında bilgi sahibi olma.

Bir editörde olması gereken özellikler:

 • Türkçeye son derece hakim olmalı,
 • Yazım ve dilbilgisi konusundan bağlaç gibi öznel temel bilgilerin hepsinin nasıl kullanıldığını bilmeli,
 • Yazının kopya olmadığından emin olmalı, bunun için çeşitli ücretli programlara sahip olmalı,
 • Yazıyı okurken mantık dışı detayları fark etmeli,
 • Microsoft Office programını iyi kullanmalı,
 • Grafik bilgisi olmalı,
 • Görsel yeteneği üstün olmalı,
 • Vizyon sahibi olduğunu yayınladığı görseller ve seçtiği başlıklar ile göstermeli,
 • Son derece organize ve detaycı olmalı,
 • SEO, All in SEO, Yoast SEO gibi gerekli optimizasyon araçlarını kullanabilmeli,
 • Yazar ya da yazarlar ile arasında sıkı bir bağ kurmalı,
 • Wp, ASP gibi farklı paneller üzerinde rahatça çalışmayı bilmeli,
 • Masaüstü yayıncılık alanında üstün olmalı,
 • Bir editör yazarlardan daha iyi içerik üretebilmeli,

İngilizce ve çeşitli dillerde olan bilgisi de dünya görüşünü değiştireceğinden aranan özelliklerden biri olmalıdır. Bir editörün farklı dillere olan yatkınlığı, makale dünyasında daha global araştırmalar yapabilmesine, sitenize uluslararası düzeyde bir oluşum oluşturmasına olanak sağlar.

Editörlük Hizmeti Alırken Dikkat Edilecekler

Editör işe alırken, alanında uzman olduğunu anlamak için belirli aralıklarla incelemeler gerçekleştirmelisiniz.

 • Çoğu editör yazıların sizin için değerini anlayamaz. Bu nedenle anahtar kelime kullanımında üstün yeteneklere sahip olmalıdır. Seçilen anahtar kelimelere, başlıklara bakabilirsiniz.
 • Yaratıcı düşünme özelliğini firmanız kapsamında çözümlemelidir. Seçtiği konuları incelemelisiniz.
 • Firmanızın istek ve ihtiyaçlarını çok iyi anlamalı, kendini bir firma çalışanı gibi değil, o firmanın geleceğini düşünen biri olarak hissetmelidir. Değerinize değer katıp katmadığını anlamak için taslak düzenine bakabilir, içerikleri okuyabilirsiniz.
 • İçerikler kaliteli olmalıdır, kopya olmadığından emin olmalısınız. Önceden başka bir sitede yayınlanan yazıları sitenize girerse Google tarafından dikkate alınmazsınız ve yaptığınız yatırım boşa giderken, sıralamadan düşebilir ya da spama girerek sıralamalarda hiç yer almayabilirsiniz.
 • SEO bilgisi önemlidir, yazarların neden, neyi, nerede kullandıklarını bilmesi gerekir. SEO bölümlerini yayınlama yapmadan etkin bir biçimde oldurmalı, Yoast SEO kullanıyorsanız tüm ışıkları yakmalı, etiket oluştururken doğru ve nokta kelimelere odaklanmalıdır.
 • Bilgi çeşitliliğine yer verip vermediğine bakmalısınız, sürekli aynı konuda yazılan makaleler sitenize zarar verir. Bir editör aynı başlıklı konuları zenginleştirmeden yayınlıyorsa işinde başarılı değil demektir.

Eğer editörünüz kopya içerik girerse onunla işi sonlandırmakta tereddüt etmeyiniz. Eğer seçtiği görseller bulanık, konu ile uyumlu olmayan türdeyse yine işi sonlandırmanız mantıklı olacaktır. Seo bilgisi olmayan editör yatırımızı boşa yaptığınız anlamına gelir.

Bu detaylar zamanını pek almayacak ancak editörlük hizmeti aldığınız kişinin yeteneklerini, bilgi ve becerisini anlamanızı sağlayacaktır.

Web Site Editörlük Hizmeti

editörlük hizmeti

Web site editörü metinleri dilbilgisi, noktalama işaretleri ve yazım hataları için gözden geçirir ve okunabilirlik, stil ve içerik politikasına uygunluğu kontrol eder.

Açıklık veya doğruluğu artırmak için kelimeleri değiştirme, cümleleri ve paragrafları yeniden düzenleme gibi revizyonlar yapar. Ayrıca araştırma yapar, yazarlar için kaynakları doğrular. Anlaştığı kişi yada firmanın yayın tarihlerine uyar. Makalelerin, görsellerin ve gerekirse reklamların sayfalarını düzenler.

Eğitim

İşverenler genellikle iletişim, gazetecilik veya Türkçe/ İngilizce lisans derecesine sahip adayları tercih ederler. Ayrıca kitle veya çapraz medya deneyimi olan adaylar daha beceriklidir.

Güçlü bir arka plana sahip olanlar, güçlü yazma becerileri gösterebilen kişiler de editör olarak zamanla başarılı olabilir. Belirli bir konuyla ilgilenen editörlerin daha önce ilgili iş deneyimine ihtiyacı vardır.

Örneğin, moda siteniz için moda editörü işe almalısınız. Bu kişi etkili bir vizyona sahip olmalı, trendleri bilmeli, seçeceği görseller üzerinde uzunca düşünmelidir.

Siteniz sağlık alanında hizmet veriyorsa, mutlaka yabancı dil bilen ve iyi kaynaklar bulabilen bir sağlık editörü ile çalışmalısınız. Çünkü Türkçe sağlık sitelerinde bilgiler uzun ve gereksizdir. Çoğu kaynak işlevsizdir ve sizin siteniz de bu işlevsizliğin bir parçası olur.

O nedenle kaynak analizi yapması için doğru bilgilere dünya çapında ulaşabilmesi için yabancı dil yeteneği olan ve araştırmayı seven biri ile çalışmalısınız.

Alanınız su kaçağı ise, bu alanda daha önce çalışmış, hangi hizmeti nasıl yaptığınızı bilen bir firma editörü bulmanız gerekir. Bunun için referans isteyebilirsiniz.

E-ticaret siteniz varsa, panelinizi etkin biçimde kullanan, ürün girişlerinizi sorunsuz ve eksiksiz yapan e-ticaret sitesi editörü gerekir.

Kısaca alanında uzman, işinizi içselleştirebilen, büyük firmalarla çalışan isimler işlerinizi sorunsuz gerçekleştirecektir. Çünkü hali hazırda binlerce resmi ya da blog sitede çalışmış işin sorumluluğunu alabilen isimler bulmalısınız.

Bir firmada çalışmayan kişisel olarak editörlük hizmeti veren biriyle çalışıyorsanız mutlaka sürekli kontrolü elinize almanız gerekir. Yapılacak tek bir hata yatırımınızı mahvedebilir.

Editörlükte Meslekte İş Deneyimi

editörlük

Birçok editör işe öncelikle yazarlık ile başlar, yazarlık deneyimi yoksa editörlükte başarılı sonuçlar elde edemez, daha sonraeditoryal asistan olarak hizmet vermelidir. Bu süreçte panelleri, grafik tasarım yapmayı öğrenir.

Makalelerde ne gibi sorunlara nasıl çözüm bulacağını keşfeder. Daha sonra editörlük hizmeti vermeye başlar. Her usta gibi deneyimle pişmesi gerekir. Bir editör hiçbir zaman ben oldum diyemez. Her zaman öğrenecek yeni şeyler, yeni detaylar vardır ve bunları işinizi daha iyi yansıtmak için kullanmalıdır.

Web sitesi editörü özellikle iyi hikayeler belirler, yazma yeteneğini gösterir, yazarlarla etkileşim kurma becerisini daha iyi yazılar elde etmek adına kullanır.

Diğer deneyimler;

Editörler iyi bir okuyucu olmalıdır, kitap okumayı gereklilik gören editör en zorlu işlerin üstesinden gelir. Üniversite mezunu olması şart değildir ancak, eğer lisans ya da yüksek lisansa sahipse üniversite hayatında yapmış olduğu projeler, hayat deneyimi ya da dersler ona çok şey öğretmiş olacaktır. Televizyon ve sosyal medyayı takip etme yetisi de önemidir. Trendleri bilmeli, gerekirse rakiplerinizi inceleyerek sizde neler eksik ya da daha fazla neler yapılabilir keşfetmelidir.

Araştırmalar yüksek bakış açısına sahip olan ve başkalarının es geçtiği önemli detayları yakalayanların başarısının sıradan editörlere oranla %78,3 daha iyi olduklarını kanıtlamıştır.

Editör yazar grubunu tanıyorsa ve yazarlar ile iletişim halinde olup hatalarını bildiriyor ve o hataların tekrarlanmamasını sağlıyorsa başarı oranı %81,2 daha fazladır.

Bu durumda makaleleri ve editörlük hizmetini aynı firmadan almak gerektiğini düşünebilirsiniz. Ya da başarıyı yakalamak için işe aldığını editör aynı zamanda içerikleri oluşturmalıdır.

Ancak araştırmalara bakarsak, makale yazıp kendi içeriklerini yayınlayanların bir süre sonra işlerini ciddiye almadıkları kanıtlanmıştır. Bu nedenle editörünüz ve yazarınız aynı kişi ise sitenizde bir süre sonra işler kötü gidecek demektir.Elbette işine dört elle sarılan kişiyi bulacak kadar şanslıysanız o zaman işler değişir.

Editörünüz her zaman ulaşılabilir olmalıdır, Pazar günleri dahil, sizi desteklemek zorundadır. Siteye bir şey eklenmesi gerekiyor ya da düzenleme yapılmasını istiyorsanız bunda ivedilik önemlidir. Çünkü yanlış index almadan önce düzenlenmezse bir anlamı olmayacaktır.

Online içerik sunduğunuzu unutmamalısınız, belki milyonlarca kişiye bir anda ulaşmıyor siteniz ancak bir okuyucunun aklına kazınmak ve sizi yeniden ziyaret etmesi için ona bir şeyler sunmak, uzun vadede olsa kitlenizi arttırır ve bu kitle potansiyel değil, sadık kitleler olur.

Bilgisayar kullanma becerisi, digital medyanın etkileri, yazılar, tasarımlar, güncel kalmak, sürekli kaliteli içerikler sunmak editör olmanın gereklilikleridir.

Yayın Sorumlusu ile Çalışma

Bazı editörler yönetim pozisyonlarına sahiptir, başlıkları sitenizin yükselmesi için gereken şekilde bulur, yazarlara neyi nasıl ve ne yönden ele alarak yazması gerektiğini açıklar.

Kaynak bularak yazarların hataya yönelmemelerini sağlar. Bir yazar başarısız olursa sitenizde işlerin aksamaması için farklı bir yazar çalıştırır ya da kendi en iyi şekilde içerik yazarak yayınlar. Görselleri seo ile yayınlar, kaliteli olmalarına özen gösterir ve hangi görseli nerede kullanırsa daha iyi etki sağlar buna karar verir. Bu kişilere gazete ve dergilerde baş editör unvanı verilir. Web sitesi editörü olarak bu gelişmiş yeteneklere sahip olan kişilere verilen isim “yayın sorumlusu”dur.

Yayın sorumlusu yükselmek için tüm basamakları zamanla yılların verdiği deneyim ile tamamlar. Bir iki yıllık editör yayın sorumlusu olmak için hiçbir yeteneğe sahip değildir. En az 5 yıl sürekli ara vermeden alt yapısı ya da firma tanıtımı farklı sektörlerde hizmet vermiş olması gerekir.

Sıradan editörlerden farklı bir ücret talep etmezler. Ancak fark büyüktür. Siteniz ile ilgilenmeseniz de sürekli aynı kaliteyi koruduklarını görür, içeriklerinizi geliştirdikleri ve imajınızı yükselttiğini fark edersiniz. 

Bu daha büyük tirajlı veya daha fazla prestijli yayınlarla hizmet vermeniz demektir. Seo yapmasanız da kalite ve süreklilik arama motoru tarafından fark edilir ve iyi bir konuma gelirsiniz.

Önemli Nitelikler

Yaratıcılık; Editörler çok çeşitli konularda yaratıcı, meraklı ve bilgili olmalıdır. Bazı editörler düzenli olarak konudan uzaklaşmayan ama ilginç fikirlere sahip olmalıdır ve dikkat çekici başlıklar bulmalıdır.

Detay odaklı olma;Editörün ana görevlerinden biri, materyalin hatasız olduğundan ve bir yayın stiliyle eşleştiğinden emin olmaktır.

Yargılama; Editörler, belirli öykülerin etik olup olmadığına veya bunları bildirmek için yeterli kanıt, araştırma, analiz olup olmadığına karar vermelidir.

Kişilerarası beceriler; Yazarlar ile çalışırken editörlerin incelikleri ve çalışmalarında onlara rehberlik etme ve onları teşvik etme yeteneği olmalıdır.

Yazma becerileri; Editörler, tüm yazılı içeriğin doğru dilbilgisi, noktalama işaretleri ve sözdizimine sahip olduğundan emin olmalıdır. Editörler açık ve mantıklı bir şekilde yazabilmelidir.

Artık Doğru Editörü Nasıl Seçeceğinizi Biliyorsunuz! 

Hızlı Bul size ışık hızında imkanlar sağlarken, doğru hizmeti almanızı sağlamak için de kollarını sıvadı! Burada kaliteli hizmet, özel hizmet ile bütünleşmeli!

Var olan editörünüzden memnun değilsiniz ve daha iyisini nasıl bulabilirim diye düşünüyorsanız metnimiz yolunuzu aydınlatacaktır. Elbette seçim sizin, denemek ve yanılmaktan kaçınmayın…

Aldığınız hizmet için yaptığınız ödemeyi hak eden firma ya da kişilere hızla ulaşmanızı sağlamak için Metin yazarı alanında hizmet verenlerin listesini sizinle paylaşıyoruz.

Web sitemiz aracılığı ile editörlük alanında isim yapmış kişilere kolayca ulaşacaksınız.

Neler Mi Sunuyoruz?

Sitenizin gelişmesinde size yardımcı olmak için pek çok dalda faaliyet gösteren işletme ya da freelance çalışanlar arasında bağ kuruyoruz.

Bizi B2B gibi bir iş ortağı olarak düşünebilirsiniz. Seçenekler arasında seçiminizi fiyat ya da kalite yönünde yapabilirsiniz. Tüm müşteri verileri açıktır. Onlara ulaşmak için kendilerini en iyi şekilde tanıtmalarına olanak verdik.

Sadece editörlük hizmeti almak isteyenleri değil, editörleri de kucaklıyoruz. Editör olarak çalışmak, üretmek isterseniz ve yukarıda bahsedilen yetilere sahipseniz siz de güvenilir bir şekilde sitemizden gelen siparişleri onaylayarak çalışmaya başlayabilirsiniz.

İşletmeler ya da kişiler arasında bağ kurarken firma odaklı değiliz. Hepimiz Hızlı Bul ailesinin bir parçasıyız ver herkes eşit haklara sahiptir.

Hemen üye olarak profilinizi oluşturabilir ve editörlük için hizmet vermeye başlayabilirsiniz.

Editör arayanlara da güzel haberlerimiz var. Hemen hemen her müşteri aldığı hizmet karşılığında yorum bırakır. O yorumları inceleyerek de kararlarınızı şekillendirebilirsiniz.

Biz aradaki köprüyü oluştururken, güvenli ödeme yolları ile hizmet verirken sizden beklentimiz sadece bu köprüyü kullanmanız.

Yeni özelliklerimiz ile aldığınız hizmet kalitesini arttırmayı da başardık!

Firmaların her birine dahili numara atadık, o dahili numara üzerinden ulaşmak istediğiniz kullanıcımıza ulaşabilirsiniz. Üstelik sizin numaranız karşı tarafa gözükmeyecektir. Bu iletişim köprüsünü de Hızlı Bul kurar.

İsterseniz mesaj gönderebilir ve cevaplanmasını bekleyebilirsiniz.

Beğendiğiniz profilleri izlemeye alarak yapılan fiyat ya da hizmet değişikliklerinden haberdar olabilirsiniz.

Biz sadece hızlı bulmanızı değil hızla işlerinizi büyütmeniz için size gerekenleri de sağlıyoruz.

Sipariş alma ve verme panellerimiz de oldukça sade ve kullanışlıdır. Sipariş vermek için istediğiniz profilin üzerine tıklayın ve en üstte yer alan butonlarla kolayca sipariş vermeye başlayın..

Herşey ne kadar da hızlı değil mi?

Aklınıza takılan detaylar varsa hemen web sitemizin en altında yer alan güzel bir mavi ton ile renklendirdiğimiz bölüme göz atın. Orada Hakkımızdaki detayları okuyabilir, nasıl sipariş alınır, nasıl sipariş verilir gibi konularda bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ya da…

Müşteri temsilcimiz her an sorularınızı cevaplamaya ya da sorunlarınıza çözüm bulmaya hazır. Sağ alt açılır panelden online olarak müşteri destek ekibimiz ile görüşebilirsiniz.

Her bir ayrıntıyı kolay ulaşılır ve kolay anlaşılır kılan, karmaşıklıktan uzak kaç site var ki? Bizden başka olmadığını biliyoruz ama mütevazi olduğumuz için bunun cevabını biz vermemeliyiz…

Buyurun inceleyin, hizmetlerimiz işinizi rast getirsin… Yolunuz şansla dolsun! Editörünüz Hızlı Bul’dan olsun!

9 Taksit

Ödemelerinizi 12 taksit ile yapabilir veya tahsil edebilirsiniz.

İletişim

+90 850 885 1522

Mesaj Gönder