gucluhosting
Emlakkobi

SEO Hizmetleri kategorisinde 43 satıcı ve 81 ilan sizleri bekliyor

SEO Hizmetleri


SEO  Backlink Paketleri

Web sitelerinin daha değerli bir hal alması için backlink temin etmeyi düşünmelisiniz. Backlink bir nevi referans olarak düşünülebilir. Ne kadar çok referans alınırsa o kadar çok güven verilir ve site öne çıkar. Özellikle de Google arama motorunda öne çıkmak için backlink alternatifinden faydalanmanız gerekir. Bu anlamda:

 • Doğal yollarla elde edilen backlink son derece katkı sağlar.
 • Satın alma işlemlerine göre elde edilenlerin ise kaliteli ve güvenilir olması önemli.
 • Siteye zarar gelmemesi adına doğal akışa bağlı olarak backlink elde etmek daha doğru olacaktır.

Kaliteli olan web sitelerinden backlink almaya dikkat etmelisiniz. Aynı zamanda kendi sitenizin içeriklerine uygun sitelerden backlink temin ederek daha popüler hale gelebilirsiniz. Alakasız platformlardan alınan linklerden dolayı site kalitesi düşebilir hatta bu durum sitenin banlanmasına dahi neden olabilir.

Backlink Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

backlink paketleri

Backlink satın al paketlerinden faydalanmak isteyenler dikkatli olmalıdır. Örneğin kalıcı linklerin mevcut olduğu paketler öne çıkmıştır. Başta geçici olandan ziyade kalıcı link alternatiflerini göz önünde bulundurmanızda fayda var. Şöyle ki:

-Link Süresi: Geçici olarak temin edilen backlink neticesinde yine belirli bir süre öne çıkmanız mümkün. Ancak yavaş yavaş ortadan kalkan backlink ile yine eski konuma geri dönüş yapılır. Google arama motorunda ve kullanıcı gözünde öne çıkmak için kalıcı backlink paketlerini dikkate almak daha doğru olacaktır.

-Backlink Siteleri: Backlink siteleri kaliteli mi, güvenilir mi ya da SEO merkezli mi dikkate alınmalıdır. Yine kendi sitenizin kalitesinden ödün vermemek için backlink aldığınız siteleri değerlendirmeniz en doğrusu olcaktır. Mesela birbirinden alakasız içeriklere ev sahipliği yapan sitelerden backlink almak son derece mantıksız bir durumdur.

Backlink Nasıl Elde Edilir?

Kaliteli backlink çalışmalarına yönelik dikkate alınması gerekenler son derece basit. Mesela kendi sitenize uyumlu olan bir başka site üzerinden tanıtım yazısı almanız gerekir. Tanıtım yazılarının semantik kelimeler içermesi ve SEO uyumlu olması halinde siteniz öne çıkacaktır. Yani Google optimizasyonu üzerinden avantajlı hale gelirsiniz. Haricinde:

 • Asıl siteye yönlendirme için paravan siteler açılabilir.
 • Paravan sitelerden link vermek için içeriklere başvurulabilir.
 • Bloglara yorum yazarak da linklerinizi temin etmeniz mümkün.

Yorum backlink tercih edilen kategorilerden bir tanesidir. Haricinde blogger yazıları da göz önünde bulundurulabilir. Web siteye ilişkin tanıtım yazılarının yazılması popülerliğin artmasına etki edecektir. Bunu ünlü bloggerların yapması sitenin kalitesini arttırır. Ancak hepsini aynı anda yapmanız sorun yaratır. Örneğin:

 • Tüm yorumlardan ya da paravan sitelerden link sunmak spam olarak görülebilir.
 • Spam olan platformların da banlanması adına harekete geçilir.

Bu nedenle en baştan belirttiğimiz gibi organik yollara başvurmak faydalı olacaktır. Yani kendi akışı içerisinde linklerin verilmesi ve sitenin öne çıkması daha doğrudur. Bunun için de web sitenizi kaliteden ödün vermeyecek şekilde tasarlamanız gerekir. İhtiyaca uygun şekilde tasarlanan siteler talep görür ve referans olarak öne çıkmaya başlar.

Backlink Alınacak Sitelerin Özellikleri

backlink siteleri

Backlink al imkanlarından faydalanmak için sitelerin özelliklerini dikkate almak gerekir. Mesela yeni domain alan sitelerden backlink almak yanlış olacaktır. Çünkü yeni web siteleri çok fazla talep görmez ve güven vermez. Yeteri kadar kaliteli olmadıkları için de backlink alışverişi sorun yaratabilir. Bunun haricinde:

-Uyum: Önceden de söylediğimiz üzere uyum son derece önemli. Örneğin ayakkabı sitesine yönelik beyaz eşya sitesinden backlink almak yanlış olacaktır. Ayakkabı gibi terlik, bot ya da buna benzer içeriklere yer veren sitelerden backlink alınmalıdır.

-Özgün: Yine blog backlink gibi kaliteden ödün vermemelisiniz. Yani sitenin özgün ve güncel olmasına dikkat edilmelidir. SEO merkezli hizmet veren sitelerden backlink alınması daha faydalı olacaktır.

Bir de birden fazla siteden aynı anda backlink almamalısınız. Örneğin haftada maksimum 2 - 3 backlink almak daha organik bir gelişime işaret eder. Google bu tarz siteleri spam olarak adlandırmaz. Yani banlanma sorunu ile karşı karşıya kalmanız mümkün olmaz.

Backlink Hangi Sitelerden Alınır?

Backlink paketleri dahilinde çeşitli hizmetler verilir. Örneğin sadece web sitesi değil sosyal medya üzerinden de link alışverişi gerçekleşir. Bu tarz paketler işinizi daha kolay hale getirir. Özellikle de backlinke uygun olan sitelerden harekete geçilir ve öne çıkmanız sağlanır. Örnek vermek gerekirse:

 • Sektörel ya da forum sitelerinden backlink alınabilir.
 • YouTube gibi siteye özel merkezlerden de linklere yer verilir.
 • Alexa gibi web otoriteleri de göz önünde bulundurulur.

Backlink fiyatları paketlere göre belirlenir ve bilgi sahibi olmanız sağlar. Örneğin tanıtım yazılarından sosyal medya backlink hizmetlerine kadar tüm detaylar dikkate alınır. Buna göre belirlenen fiyatlardan paket almanız ve backlink imkanları dahilinde sitenizi tanıtmanız mümkün olacaktır.

Backlink İçin Puanı Yüksek Siteler

Backlink için site kalitesini dikkate almak son derece önemli. Bunun için ‘domain otoritesi’ incelenebilir. Şöyle ki her web sitesinin kendine has puantajı mevcut durumda. Kullanıcıların ziyaretlerine ve kalış sürelerine bağlı olarak puanlar değişiklik gösterir. Neticesinde de yüksek puanlara sahip olanlar Google arama motorunda öne çıkar.

Puanı yüksek olan siteleri kontrol etmekte zor değil. Örneğin bunun için ‘Domain Authority’ bulunuyor. Google’a özgü bu araç sayesinde web sitelerinin puanları incelemeye alınabilir. Bu yolla yüksek puana sahip olan sitelerden backlink almak için harekete geçilebilir.

Sosyal Medyanın Backlink Etkisi

Blog backlink çalışmalarının sosyal medya üzerinden sürdürülmesi dikkatlerden kaçmıyor. Özellikle de kalitenin artış göstermesine yönelik sık sık sosyal medya hesaplarına başvurulmaktadır. Bunun için SEO paketleri içerisinden sosyal medya hizmetlerine de yer verilmiştir. Örneğin:

-Paketler: Satın alınan paketler dahilinde sosyal imlemeler kazanmanız sağır. Bunun için Türkçe olan özgün sitelerin tercih edilmesine özen gösterilir. Aynı zamanda forum tanıtımları öne çıkmıştır. Hatta isteğe göre yorumlardan da backlink sunmak mümkün. Türkçe dizinler ve blog tanıtımları da paketlere dahil edilmiştir.

-Sosyal Medya: Backlink çalışmalarının sosyal medya üzerinden sürdürülmesi ciddi fayda sağlıyor. Mesela sık sık Facebook ile Twitter hesaplarından backlink alınması dikkat çekiyor. Hatta bunlar arasına Linkedin dahi katılmıştır. Bu gözde sosyal medya araçlarından elde edilen linkler, site tanıtımı ve kalite adına önem arz ediyor.

SEO Merkezli Web Sitesi Özellikleri

Seo hizmeti neticesinde web sitelerinin Google arama optimizasyonunda öne çıktığı açık durumda. Bunun için başta site tasarımlarına ve tekniğine önem veriliyor. Özellikle de teknik sorunların anında giderilmesine özen gösterilir. Kullanıcıların sorun yaşayacakları her türlü sorunun önüne geçilir. Haricinde:

 • Sitenin yüklenme hızı ne kadar yüksekse o kadar talep görür.
 • Mobil ortamla uyumlu olup olmaması da dikkate alınır.
 • Karşılıksız bağlantılardan uzak duran siteler referansa açıktır.

Aynı zamanda kopyalanmış içeriklerden ve sayfalardan uzak durmak gerekir. Çünkü bu tarz sitelerin arama motorunda çok fazla şansı yoktur. Şansınızı arttırmak için içerik, tasarım ve kalite kontrollerinde bulunmalısınız. Bir de backlink imkanlarından faydalanmanız en doğrusu olacaktır.

Backlink Sitelerde Aranılan Özellikler

Edu backlink dahilinde öne çıkan sitelerin inaktif olması sorun teşkil eder. Uzun süre erişimin kapalı olması kullanıcı sayısının düşmesine neden olur. Bu gibi durumlarda site değeri de düşer ve arama motorundaki yeri kaybolur. Kısacası ziyaretçilerin isteklerine ve rahatlığına göre hareket etmek son derece önemli.

Google sitelerin kalitesini kullanıcıların ziyaret süresinden de anlıyor. Yani ilgi çekici olan sitelerde daha fazla zaman geçilir. Bu zamanın uzun tutulması da sitenin kalitesini gözler önüne serer. Sonuç olarak kullanıcıların ihtiyaçları doğrultusunda içerik paylaşmak veya hizmet vermek son derece önemli. Böylece:

 • Web sitenizin trafik akışı hızlanmaya başlar.
 • Google tarafından daha değerli hale gelmesi sağlanır.
 • Zamanla popülerlik kazanması da mümkün hale gelir.

Site İçi Optimizasyon Çalışmaları

Sosyal link paketleri sayesinde site değerinin artış göstermesi mümkün. Seo çalışmaları eşliğinde sitenin hem doğal hem de organik olarak gelişim göstermesi desteklenir. Kısacası seo imkanların bulunduğu paketlerden seçiminizi yapmanız en doğrusu olacaktır. Bu şekilde optimizasyon çalışmalarına geçilir. Örneğin:

-Site İçi: Optimizasyonun güçlü olması adına teknik çalışmalara özen gösterilir. Örneğin 404 gibi sayfa sorunlarının yaşanması engellenir. Tasarımın pratik ve hızlı olmasına dikkat edilir. Görsellik ve güncel içerikler de site optimizasyonu açısından son derece önemlidir.

-Tanıtım: Referans kazanmak adına sosyal medya aracıları dikkate alınır. Mesela Twitter bunlardan sadece bir tanesidir. Forum ile blog tanıtımları da öne çıkmıştır. Özellikle de yorumlardan gerçekleşen backlink işlemleri sayesinde organik bir gelişim sağlanabilir.

Follow Backlink Nedir?

Doğal yollardan backlink sunmak için ‘DoFollow’ seçeneklerini dikkate almalısınız. Bu sayede güvenilir olan sitelerden backlink almak mümkün. Referans olmak isteyenlerin tercihi DoFollow şeklindedir. Üstelik tag ekleme neticesinde bu durumun Google tarafından da daha anlaşılır hale gelmesi sağlanır. Mesela ‘rel dofollow’ tagi eklenebilir. NoFollow ise:

 • Tam tersi referans olmamak adına NoFollow tercihinde bulunmalısınız.
 • Google arama motorları bu yapıda ki siteleri tanımaz.
 • Yine tag eşliğinde site kalitesinin düşürülmesi mümkün.

Bundan dolayı doğal yollardan elde edilen linklerin daha değerli olduğu açık durumda. Aksi halde hatalı tag ya da follow seçenekleri, site değerinin düşmesine neden olur. Google arama optimizasyonundan yeteri kadar sonuç alınamaz.

Backlink İçin Tanıtım Yazıları

Tanıtım yazıları güncel ve benzersiz ise site kalitesinin artmasına etki eder. Faydalı bilgilerin yer aldığı siteler daha fazla kullanıcı karşılar ve ziyaretçilerin sitede kalma süresi artış gösterir. Bu durumun Google tarafından fark edilmesi halinde siteniz öne çıkar. Yine backlink paketleri içerisinde tanıtım yazıları da yerini almıştır. Şöyle ki:

 • Site linklerinin bulunduğu tanıtım yazıları hazırlanır.
 • Yazılar diğer sitelere eklenir ve link paylaşımı gerçekleşir.
 • Özellikle de blog sitelerinde sık sık linkli tanıtım yazılarına yer verilir.

Blog backlink paketleri içerisinde tanıtım yazıları mevcut durumda. Yani isteyenler yazılar dahilinde de link dağıtımına geçebilir. Bu yolla da siteye ziyaretlerin artış göstermesi mümkün olacaktır. Sitenin kalitesine bağlı olarak zamanla referanslar artar ve Google’da başa çıkılabilir.

Hangi Platformlardan Backlink Alınmalıdır?

backlink

Backlink alınan siteler özgün mü, güncel mi ya da kaliteli mi dikkate alınmalıdır. İsteyenler öncesinden domain puanlamalarını dahi kontrol edebilir. Bu için aracı olan Google, siteleri test etmenize imkan veriyor. Özellikle de puanı yüksek olan mikro sitelerin bir hayli öne çıktığı görülüyor. Ürün satışına yer veren sitelerin backlink imkanları dikkate alınabilir. Haricinde:

-Forumlar: Yeni konuların açıldığı ve yorumların yapıldığı forumlar backlink için vazgeçilmez merkezler haline gelmiştir. Özellikle de popüler olan forumlardan sık sık link paylaşımları yapılır. Bu yolla da backlink almak mümkün. Yorum içerisinde link sunmak siteye ziyaretlerin artış göstermesine etki eder.

-Tanıtımlar: Tanıtımların mevcut olduğu sitelerde başta güncel içeriklere yer verilir. İçeriklerin semantik kelimelerden ve başlıklardan hazırlanması sağlanır. Bu yolla linklerin paylaşılması da sitenin popülerlik kazanmasına etki eder.

Web siteleri belli başlı dizinlere kayıtlıdır. Rehberlere kaydedilen sitelerden de backlink alınabilir. Sektöre göre sıralama gerçekleşir ve backlink hizmetleri devreye girer. Haricinde video yoluyla link paylaşmak bir hayli dikkat çekiyor. Bunun için ele alınan içerikler:

 • Daha çok YouTube gibi video kanalları tercih ediliyor.
 • Title ve description kayıtları üzerinden harekete geçiliyor.

Açıklama yazılarından linklere yer verilir. Videolar sayesinde desteklenen linkler de dikkat çeker. Yani bu yolla da backlink alınması beraberinde site ziyaretlerinin artış göstermesine katkı sağlar.

Sosyal Medyada Backlink Hizmetleri

Sosyal medya backlink için son derece hızlıdır. Hızlı index almak isteyenlerin tercihi Facebook ya da Twitter’dan yana oluyor. Haricinde Google Plus backlink seçenekleri de göz önünde bulundurulabilir. İnternet trafiğinin hızlı olması adına sosyal medya araçlarına başvurulabilir. Özellikle de ‘Follow’ esaslı olan linkler için sosyal medya tercih edilir. Böylece:

 • Takip sistemine göre ziyaretçi kazanmak kolay hale gelir.
 • Referansı fazla olan siteler doğal yollardan backlink elde eder.
 • Paylaşımların kaliteli olması da sitenin öne çıkmasına etki eder.

Kısacası backlink ile sonuç almak için SEO hizmetlerinden de faydalanmanız gerekir. Mesela tanıtım yazıları, yorumlar ve site tasarımı dikkate alınmalıdır. Site içi optimizasyonu ne kadar güçlüyse o kadar ziyaretçi kazanılır.

Backlink Nerelerden Alınmamalı?

Sürekli reklam alan web sitelerinden backlink almak en büyük sorunlardan bir tanesidir. Sürekli link paylaşanlar güven vermediği gibi mevcut sitelerin kalitesiz olduğunu düşündürür. Yani sitenize zarar verir. Bunun haricinde yeni açılmış sitelerden de backlink almamaya özen göstermelisiniz. Henüz gelişim göstermeyen siteler güven vermediği gibi kaliteli gelmez.

Güncel içerik paylaşımında bulunmayan sitelerden de uzak durmalısınız. İçeriklerin kaliteli ve özgün olduğu siteler backlink içim olmazsa olmazlar arasına girmiştir. Haricinde güvenlik açığına sahip olanlardan backlink alınmaz. Şöyle ki:

 • İllegal paylaşımlarda bulunan siteler güven vermez.
 • SSL gibi önemli veri şifrelemelerine yer vermeyenler tercih edilmez.

Geçici olarak şekilde link sunanlardan da uzak durmalısınız. Çünkü geçici bir süre popüler olmanız sağlanır. Beraberinde çok hızlı bir şekilde düşüşe geçebilirsiniz. Hatta bu durum Google tarafından banlanmanıza etki eder. Spam durumuna düşmemek için doğal yollardan ve kalıcı olacak şekilde link almak en doğrusu olacaktır. Bunun için kopya sitelerden uzak durmalı ve kalitesiz link paylaşımlarına yer vermemelisiniz. Aksi halde siteniz referans almaz ve Google tarafından geri plana itilir.

Backlink İndexleme Hızlı Olmalı!

Backlink index hizmetlerinin hızlı olması da önem arz ediyor. Bazı siteler uzun süre indexleme yapmadığı için zaman kaybedersiniz. Bu durumla karşılaşmamak için hızlı indeks göz önünde bulundurulmalıdır. Hızlı index adına Sandbox riski göz önünde bulundurulur. Risk minimum seviyede bırakılır ve index eşliğinde site tanıtımı hızlanır. Örneğin gün içerisinde 30 - 40 index gerçekleşebilir. Haricinde:

 • Google’ın son güncellemeleri eşliğinde backlink alınmalıdır.
 • İndex dışında SEO imkanları dahilinde daha hızlı sonuç alınır.
 • SEO merkezli içeriklere ve pratik tasarım özelliklerine yer verilir.
9 Taksit

Ödemelerinizi 12 taksit ile yapabilir veya tahsil edebilirsiniz.

İletişim

+90 850 885 1522

Mesaj Gönder