gucluhosting
Emlakkobi

Wordpress Tema kategorisinde 13 satıcı ve 24 ilan sizleri bekliyor

Wordpress Tema


En iyi Wordpress Temaları

wordpress tema

İnternet sitesi tasarlamak, uzun ve yorucu birtakım işlemleri beraberinde getirir. Kodlama bunlarda birisidir. Wordpress tema ise temel bilgisayar kurallarına hakim olan herkesin kullanabileceği bir yazılım yönetimidir. Basit ve kullanıcı dostu bir ara yüzü vardır.

Ekonomik olması, sağlamış olduğu avantajlardan birisidir. Hızlı Bul üzerinden yapılan wordpress tema satışları sayesinde, çok yüksek ücretler ödemeden firmanız için en uygun olanını seçebilirsiniz.

Sadece Blogları Kapsamıyor

İlk defa 2004 yılında piyasaya sürülen wordpress tema, blog sitesi oluşturmak isteyen kişiler tarafından kullanılıyordu. Zamanla üzerinde yapılan değişiklikler sayesinde her türlü amaca hizmet edebilen sitelere dönüştürülmesi sağlandı.

Böylelikle kısa süre içerisinde popüler oldu. Günümüzde internetteki web sayfalarının yaklaşık yüzde 30'luk bir kısmının wordpress tabanlı olması bunun en güzel kanıtı. Hatta birçok önemli firma, sanatçı ve hatta devlet kurumunun resmi sitelerini wordpress tabanlı olduğunu söyleyebiliriz. ABD'nin yönetim merkezi Beyaz Saray, ünlü müzik şirketi Sony bunlardan sadece birkaç tanesi.

Wordpress Nasıl Avantajlar Sağlıyor?

 • Wordpress, son derece düşük maliyetlidir. Sadece web hosting ve alan ismi için ödeme yapılır. Sunulmuş olan eklentilerin çok büyük bir kısmı bedavadır. Böylelikle klasik bir web sitesinden farklı olarak daha az ödeme yapılır. Maddi anlamda avantaj elde edilir.
 • Wordpress tema satın al işlemini, binlerce değişik opsiyon içerisinden hemen yerine getirebilirsiniz. Bunların tümü kullanıma hazırdır.Her türlü ayarlaması yapılmıştır. Büyük bir kısmı ücretsiz olduğu gibi, bazıları ise özel hazırlandıklarından belli bir ücrete tabidir.
 • Web sitesi yaparken ortaya çıkan aşamaların çok büyük bir kısmı wordpress içerik yönetiminde yoktur. Özellikle kodlama içermemesi, bunu kullanan firma ve kişilerin istediği gibi sayfayı özelleştirmesini sağlar. İçeriğe uygun bir biçimde tasarım oluşturabilme şansı vardır.
 • Eklentiler, wordpress'in olmazsa olmazıdır. Arama motoru optimizasyonu sağlamak adına bunların kullanılması mümkündür. Aynı zamanda etkinlik takvimi oluşturulabilir. Bunun gibi binlerce eklenti sunulmuştur.
 • Programlama ve kodlama bilgisine sahip olmadan birçok değişik işlemi yapabilirsiniz. Örneğin sayfanıza yeni menüleri ekleyebilirsiniz. Üstelik bu, çok zaman alan bir süreç değildir. Kullanıcıların yönetimi hemen sağlanabilir. Değişik temaların kurulumu çok kolaydır. Farklı düzenlemelerle sitenin işlevselliği arttırılabilir.
 • Wordpress, global olarak tanımlanan büyük bir topluluğa sahiptir. Karşılıklı destek ve yardımın sunulması, kullanıcıların olası problemleri daha kolay bir şekilde çözmesini sağlar.
 • İnternet sitesi tasarımında sıfırdan başlandığı vakit PHP yazılımını oluşturmak hem zaman alır hem de oldukça pahalıdır. Wordpress ise bunun tam tersi, son derece ucuzdur.
 • Wordpress altyapılı sayfalarda her daim güvenilir bir altyapı dikkat çeker. Hem kodları özeldir hem de değişik eklentiler sayesinde sayfanın dış saldırılara karşı korunmasını sağlar.
 • Günümüzde site tanıtımlarının en çok yapıldığı yerlerin başında sosyal medya gelmekte. Wordpress, sahip olduğu başarılı altyapı sayesinde mevcut platform içerisinde uyumlu bir görüntü çizer. Ağda paylaşım yapılmasına müsaade eder ve bunu değişik eklentilerle destekler. Özellikle bazı otomatik eklentiler sayesinde, gerçekleştirilmiş olan her türlü yeniliğin sosyal medya üzerinden yayınlanmasını sağlar.
 • Bu içerik yöntemi küresel bir özelliğe sahiptir. Tam 120 ülkenin dilinde kullanılabilir. Bunların arasında Türkçe de yer alır.
 • Son olarak wordpress uygulamalarının geliştirilmeye açık olduğunu da söyleyebiliriz. Çünkü dünyanın değişik yerlerinde tasarımcı ve geliştiriciler, altyapıyı daha iyi bir hale getirebilmek adına çalışmalarını sürdürür.

Wordpress Blog Sitesi Oluşturma Süreci

en iyi wordpress temaları

Blog wordpress tema ile sayfa oluşturmak son derece kolaydır. Bu noktada iki farklı opsiyon sunulur. Bunlardan birisi org diğeri ise com uzantılı alanlardır.

Wordpress org: Kurulum aşamasında ilgili adres üzerinden indirme işlemi gerçekleştirilir. Çok fazla ücretsiz eklenti sunar. Alan adı kaydının oluşturulmasından sonra web hosting planı edinilir.MySQL ve PHP üzerinden çalışır.

Wordpress com: Bir hosting şirketi olarak dikkat çeker. Kayıt aşaması vardır. Alan isimlerinin bir kısmı ücretli olarak satılır. Ancak sunulan plan her daim bedavadır.

Bunlardan birisine karar verildikten sonra alan adı satın alınır. Buna domain adı da verilir. Web sayfasının adresi demektir. Her sene bunun yenilenmesi gerekir ve belli bir ücret karşılığında yapılır.Hosting ise en basit tabiriyle bir depodur. Yani kurulum dosyalarının, kullanıcı bilgilerinin, içeriğin saklandığı yerdir. Bu da ücret karşılığında edinilebilir.

SSL sertifikası, site üzerinden gerçekleştirilecek olan tüm veri transferlerinin şifrelenmesi demektir. Güvenliği sağlamak adına zorunludur. Buna sahip olan bir site tarayıcı çubuğunda ''https'' şeklinde görünür. Oldukça hayati derecede bir öneme sahiptir. Çünkü buna sahip olmayan bir web sayfası, Google arama motorları üzerinden yükselemez ve sıralaması düşer.

Wordpress Blog Sitesi Kurulumu Nasıl Olur?

Wordpress kurulumu için installnow olarak bilinen şimdi yükle alanı üzerinden hareket edilir ve şunlar yapılır;

 • İlk olarak protokol seçimi gerçekleştirilir. Genellikle http:// kullanımı söz konusudur.
 • Daha sonra satın alınmış olan isim üzerinden domain seçimi yerine getirilir.
 • Yükleme dizini, alt klasöre üzerinden kurulum yapılıp yapılmamasına göre boş bırakılabilir.
 • Sitenin isminin girilmesi şarttır. Böylelikle sayfanın adı koyulmuş olacaktır.
 • Description ise tanımlama demektir. Genellikle ilgi çekmek ve daha fazla okuyucunun sayfaya girişini sağlamak adına slogansı cümlelerden oluşur. Birkaç kelime yeterli değildir. Uzun bir cümleyle tanımlanması her zaman avantaj sağlar.
 • Site üzerinde her türlü işlemi yapabileceğiniz özel bir yönetici paneli vardır. Buradan username yani kullanıcı adı oluşturulur. Ayrıca şifre de tanımlanır.
 • Sonrasında elektronik posta adresinin belirtilmesi gerekir. Özellikle siteye girilecek olan yorumların onaylanması ya da parola hatırlatılması gibi konularda tercih edilecek email adresinin aktif olması şarttır.
 • Tüm bunların ardından dil seçimi Türkçe olarak yapılır.
 • Böylelikle blog sitesinin kurulumu tamamlanmış olur.

Wordpress Tema Seçimi Nasıl Yapılır?

Blog sitesi kurulurken, seçilecek olan tema çok büyük bir öneme sahiptir. Wordpress tema satın al işlemini yapmadan önce dikkat edilmesi gereken bazı parametreler mevcuttur;

 • Wordpress temalarını ücretli ve ücretsiz olarak iki farklı kategoriye ayırmak gerekiyor.
 • Para karşılığında alınan temaların ekstra özellikleri vardır.
 • Tema seçiminde baz alınması gereken şey ise sitenin içeriğidir.
 • Eğer sayfa üzerinden satış işlemleri yapılacaksa, buna uygun bir görselde karar kılınmalıdır.
 • Mesela, menülerde alışveriş sepeti olmalıdır.
 • Müşteri site üzerinden bir ürünü almak istediği zaman onun üstüne tıklayabilmeli, yapmış olduğu seçim sepete eklenmelidir. E-ticaret sayfaları için bu özellik son derece önemlidir.
 • Haber sitesi oluşturacak olanlar ise portal temaları kullanabilir.
 • Ayrıca en iyi wordpress tema olarak tanımlanan ücretli içerikler de söz konusudur. Bunların sağlamış olduğu birçok avantaj vardır. Daha fazla eklenti içerir. Kodlanmış bir web sitesinden farksız olan görünümüyle dikkat çeker.
 • Tema seçiminde dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise kullanıcıların vermiş oldukları puanlar ve yaptıkları yorumlarıdır. Tüm web sayfalarının yüzde 30'luk bir kısmında kullanılan wordpress, son derece yaygın olduğundan, kullanıcı görüşleriyle değerlendirilirler. En çok tercih edilen, hızıyla fark yaratan, güzel bir görsele sahip olan temalar her daim popülerdir. Bundan yana bir seçim yapmak sizin için avantaj olacaktır.
 • Temaların bir kısmı eski olduğundan, zamanla geliştirici desteği alamayabilirler. Böyle durumlarla karşı karşıya kalmamak adına güncel olanlardan yana bir seçimde bulunmak gerekir. Çünkü hem güvenlik hem de değişen durumlara tam bir uyum çerçevesinde sürekli güncelleme alınması önemlidir. Bunu sağlayan temalar her daim popülerdir.
 • Renk, bir diğer önemli kriterdir. Blog sitesinin görünümünün şık ve estetik olması, giriş yapan kişilerin gözünü yormaması son derece mühimdir.

Wordpress Portal Tema Nedir?

Portal siteleri, en basit tabiriyle giriş kapısı olarak tanımlanır. Yani birden fazla konu, içerik, değişik menülerde ve görsellerde ifade edilmiştir. Bu tip alanlar üzerinden sonsuz denilebilecek bir yere giriş mümkündür. Google ve Yahoo bunun en güzel örneğidir. Portal özelliğine sahip olan sayfalarda özel bir temanın kullanılması gerekir. Genel özellikleri şöyle olmalıdır;

 • Portal sitelerindeki wordpress temalarının birden fazla renk opsiyonunu sunması önemlidir. Sayfanın içeriğine göre uygun olan bir renk kullanılmalıdır. Genellikle 7 renk vardır ve seçim buna göre gerçekleştirilir.
 • Ana sayfa görüntüsü istenildiği zaman değiştirilebilmelidir. Çünkü her zaman aynı tasarımın olması, zamanla çok sıkıcı bir hal alabilir. Bazı dönemlerde yenilik yapmak kullanıcı sayısını arttırır.
 • Portal wordpress tema makale sayfasına sahip olmalıdır. Bunun birden fazla opsiyon içermesi gerekir.
 • Sitelerde fotoğraf galerisinin olması, içeriğin zenginleştirilmesi demektir. Portal wordpress temalarında bunu sağlayan değişik opsiyonlar vardır. Birden fazla fotoğraf galesinin oluşturulmasına olanak tanır. Sadece içeriğe dair fotoğraflar değil, aramalarda en çok yazılan kelimelere göre de bir galeri yaratılabilir. Böylelikle sayfanın trafiği artar ve daha fazla hit kazanılır.
 • Günümüzde portal sayfalarının olmazsa olmazı videolardır. Sınırsız bir şekilde video eklenebilmesi, sitenin kalitesini arttırırken, müşteri beklentilerini de karşılar. Yapılan araştırmalar internet kullanıcılarının ilgi çekici videoları sonuna kadar izlediğini ortaya koymuştur. Bu durum avantaja çevrilebilir. Böylelikle kullanıcılar size ait olan sayfada daha fazla zaman geçirir. İlgili alanın karmaşık bir tasarıma sahip olmaması önemlidir. Tek bir tıklamayla videonun açılması, erişilebilirliği üst seviyeye çıkarır.
 • Responsive uyum, her türlü portal sitesi için gerekli bir özelliktir. Artık internet kullanıcılarının önemli bir kısmının, sayfalarda online olmak için mobil cihazları tercih ettiği biliniyor. IOS, Android ya da Windows altyapılı telefonlar, tabletler ve bunun gibi değişik iletişim araçlarıyla sitelere giriş yapmak çok sık karşılaşılan bir durum. Bundan dolayı portal wordpress sayfasının buna tam bir uyum göstermesi gerekmekte. Masa üstü ve laptop için de aynı şey söz konusu. Tüm hizmetler, menüler, video ve fotoğraf galerilerinin rahatlıkla görüntülenebilmesi önemli. Bunun aksi durumlarda yani mobil uyumluluğu olmayan bir temanın seçilmesi halinde, birçok kullanıcının sayfanıza girmesi mümkün olmayacaktır. Buna dair problem içermeyen temalar her zaman avantaj sağlar.
 • Portal temalarda yer alan bir diğer özellik ise SEO çalışmasının gerçekleştirilmiş olmasıdır. Sorunsuz bir SEO sayesinde sayfanın arama motorlarında daha üst sıralardan görüntülenmesi mümkündür.

Wordpress Tema Fiyatları Nasıl?

wordpress tema satın al

Wordpress tema satış, online bir şekilde yapılır. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi ücretsiz olanların yanı sıra parayla satılanları da mevcuttur. Böyle bir ayrıma gidilmesinin temel nedeni ise özelliklerdir. Bazılarında çok daha fazla özelliğin olması, o temayı daha özel kılarken, kullanan kişi ya da kuruma büyük avantajlar sağlar.

Böylelikle beklentiler karşılanmış olur. Önemli olan ise içeriğinize uygun bir seçim gerçekleştirmektir. Sektöre yeni girmiş olan firmalar, daha ucuz fiyatlı temaları tercih edebilirler. Yenilik arayan ve alışılagelmiş görünümü değiştirmek isteyen kurumlar, yüksek ücretli temalarla farklı bir alanda hizmet vermeye devam etmesi mümkündür.

En Popüler Wordpress SEO Eklentileri Hangileri?

Yoast SEO:Wordpress sayfalarının optimizasyonu için çok farklı SEO eklentilerini kullanabilirsiniz. Bunların başında Yoast SEO geliyor. Bu sayede sosyal medya, Bing ve Google gibi platformlar üzerinden çok daha fazla müşterinin çekilmesi kolay bir hal alır. Oldukça özel işlevler içeren değişik eklentilere sahiptir. Böylelikle XML site haritası sahibi olunabilir. Sayfanın içine dair analiz elde etmek de mümkündür. Ücretsiz olması en dikkat çekici özelliklerinden birisidir. Premium versiyonu da tercih edilebilir.

WP Meta SEO: İçerik yönünden sıkıntısız olan web sayfalarının daha geniş kitlelere ulaştırılabilmesi için kullanılır. İç kırıklara dair çizgi denetleyicisi gibi bir fırsatı sunar.Aynı zamanda analitik Google izleme noktasında avantaj sağlar. Dosya ve resim adı gibi farklı hizmetleri vardır.

TheSeo Framework:Birçok hizmeti parasız bir şekilde sağlar. Otomatik bir biçimde başlık açılabilir. Açıklama da aynı şekilde yazılabilir. Kullanımı son derece kolaydır. Kanonik URL üretme özelliği vardır. SEO işlevi bu şekilde yerine getirilmiş olur. Gizli bir mod desteği sunar.Spam yorumlarının tümünü, bu eklenti sayesinde izleyebilirsiniz. Yere anlamda SEO ayarları yapılabilir. Sayfanın genel SEO analizi gerçekleştirilebilir.

All is One SEO Pack: Web sayfasının optimize edilmesini sağlar. Kötü botları engelleme gibi bir özelliği vardır. Böylelikle sayfanın yavaşlamasının önüne geçilmiş olunur. Site haritası sunar. Google analiz entegrasyonu söz konusudur.Kanonik olarak tanımlanmış bir URL fonksiyonu vardır. İstediğiniz zaman özellikleri devre dışı bırakabilir ya da onları etkin bir hale getirebilirsiniz.

Hızlı Bul ile Satıcıya Ulaşın

Kurumsal wordpress tema satın almak, Hızlı Bul sitesi üstünden son derece kolay. Alıcı ve satıcı arasında bir köprü görevi gören sayfamızda, sizin için en uygun olan teklifler sıralanıyor. Bunların arasından seçim yaparak, güvenli bir şekilde ödeme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Gizlilik prensiplerine her daim dikkat eden firmamız sayesinde, çok fazla bilgi ve donanım gerektirmeyen şık ve kullanışlı bir temaya hemen sahip olmak mümkün.

İletişim Kurmak Çok Kolay

Hızlı Bul firması olarak, satış yapanlarla iletişim kurmayı çok kolay bir hale getirdik. Artık hem şirketlerin hem de freelance çalışanların bir dahili numarası var. Sitemiz üzerinden bunu görüntüleyebilir ve kısa sürede iletişime geçebilirsiniz. Gizliliğe burada da önem verdiğimizden, numaranız hiçbir şekilde karşı taraftan görünmez. Bu köprü aynı zamanda mesaj göndermenize de olanak sağlıyor. Böylelikle dikkatinizi çeken, beğendiğiniz bir satıcıyı sadece takip etmekle kalmıyor, onunla değişik platformlar üzerinden konuşabiliyorsunuz. Artık tema sahibi olmanız çok kolay. Zaman kaybetmeyin ve sizin için önemli olan görüşmenizi gerçekleştirin. En uygun fiyata sahip, kaliteli ajanslarla anlaşın ve ödemeyi çok güvenli bir şekilde yapın.

Satıcılar İçin Büyük Şans

Satıcı ve alıcıyı çok güvenilir bir ortamda buluşturan Hızlı Bul, hizmet satan kişiler ve firmalar için de büyük avantajlar sağlıyor. Online sayfalarımız üzerinden kendinizi çok daha iyi bir şekilde ifade edebilirsiniz. Wordpress temalarına dair verdiğiniz hizmetlerinizi tanıtabilir, bunların fiyatlarını yazarak potansiyel müşterileri çekebilirsiniz. Size özel alan sayesinde, ayrıntılı açıklamalar ve tanıtıcı yazıları barındırma şansınız da var. Tüm bunlar ve daha fazlası için bizi arayın. En popüler aracı sitede yerinizi almayı unutmayın.

9 Taksit

Ödemelerinizi 12 taksit ile yapabilir veya tahsil edebilirsiniz.

İletişim

+90 850 885 1522

Mesaj Gönder